×
×

دیدار با خانواده شهید شفیعی

دیدار با خانواده شهید شفیعی

امروز هم میهمان خانواده شهید شفیعی از اولین شهدای افغانی مدافع حرم بودیم؛ همسر شهید، بسیار محکم و متین صحبت می کرد؛ اما معلوم بود که حسابی سختی کشیده و دل سوخته است. هشت سالی سوریه زندگی کرده بودند، زمانی که جنگ می شود به خانمش می گوید ما نان و نمک بی بی زینب(س) را خوردیم؛ من باید بایستم. فکر کن الان ظهر عاشوراست و خانم زینب تنهاست. بالاخره ماند و ماند و ایستادگی کرد تا به شهادت نائل شد. همسر شهید که برای مداوای بچه ها ایران و تهران آمده، فیلم شکنجه و شهادت همسر و برادرش توسط داعشی ها را در اینترنت می بیند. سه سالی است که منتظر پیکر هر دوست اما خبری نیست. شاید هم دیگر خبری نشود.

شهید شفیعی که از سوریه اعزام شده؛ نه دولت سوریه و نه بنیاد شهید ایران، هیچکدام این خانواده که چهار فرزند دارند را تحت پوشش قرار نداده و این خانواده با کار مادر خانه چرخش می چرخد. البته دو ماهی هست که مادر هم بیکار است و... .

زینب و ملیکا شش و ده ساله، دو دختر این خانواده هستند که همراه مادر زندگی می کنند؛ به دو پسر این خانواده هم اجازه اقامت نداده اند و دو سالی است در افغانستان دور از خانواده درس می خوانند.

شیرینی دیدار ما دعای همسر شهید و خنده های معصومانه زینب و ملیکا بود که خیلی با ارزش بود.

کلام آخر خانم هم این بود که همسر شهیدش، دلداده رهبر بوده و عمیقا ایشان را دوست داشت و معتقد بود: عشق به آقا ملیت نمی شناسد.


افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA
...
Fill in the blank.‎