×
×

دیدار با آقای ناطقیان تولیدکننده لوازم الکتریکی

در گوشه گوشه ی کلان شهر تهران بزرگ انسانهای شریف و کاسبان خوش غیرتی هستند که با کسب وکار خود، بی سر و صدا و گمنام مشغول خدمت به خلق هستند. به معنای دقیق کلمه اینان بار نظام و انقلاب را بی ادعا به دوش دارند.

گرچه این کسبه در ظاهر انسانهای کاملا عادی ای هستند؛ اما در حوزه کاری خود سعی در ارائه یک کار اجتماعی جهت خدمت به مردم هستند و این کار را با تمام قوا به نحو احسن انجام می دهند. ای بسا این افراد به ارزش کار خود واقف نباشند؛ اما در یک نگاه کلان از بالا، تک تک این کسبه به خاطر کار متعهدانه و درست، فضای امنیت روانی، اخلاقی واجتماعی را افزایش می دهند. هر کاسب خوب در این فضا کفه ی ترازوی اعتماد اجتماعی را ارتقا می دهد؛ در نتیجه سرمایه های اجتماعی را به نفع جامعه ما افزایش می دهد. کما اینکه هر کاسبی که در کسب خود کوتاهی کند از این سرمایه به سهم خود می کاهد.

حال با توجه به این نکته -که بار اصلی حرکت این نظام مقدس بر روی دوش مردم است و نظام ما به معنای حقیقی کلمه مردم سالار است- ارزش امنیت روانی آحاد افراد جامعه، مقوله ی بسیار مهمی می شود. همین جاست که امید به آینده، تلاش برای ساختن کشوری پیشرفته و همدلی و تعاون معنا پیدا می کند.

می خواستیم به قول خودمان حرفهای امام و آقا را به مردم برسانیم. دیدیم نه تنها رسیده بلکه تبدیل به زندگی شده؛ یعنی با این حرف ها خو گرفته اند و عمری با آن ها زیسته اند. کلی حرف که با صغری و کبری و لنگان لنگان از لابه لای بیانات امام وآقا، فهمیده بودیم تاکید می کنم فهمیده بودیم، خود مردم خیلی کامل تر و بهتر عملی کرده بودند. لذا سریع خلع سلاح شدیم وتسلیم؛ برای همین آنها بیشتر صحبت می کنند و ما واقعا استفاده علمی و تربیتی می بریم. در نهایت ماموریت خود را تغییر دادیم: اولا متوجه کار بزرگشان کردیم؛ سپس سعی می کنیم آوازه ی آن ها را به دیگران هم برسانیم. جالب شد حرف انقلاب شد زندگی مردم وکار ما رساندن مردم به مردم!

تازه انسان می فهمد فضای امیدوارانه ای که مقام معظم رهبری دارند واقعی است و بر  دوش امثال اینهایی است که ما خدمتشان رسیدیم. اینها سرمایه های پراکنده در جامعه ی ما هستند که باید شناسایی و دیده شوند، سرِ دست بگیریمشان و آنها را یک جا ببینیم تا قوت قلب جبهه ی حق روز افزون شود.

 


افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA
...
Fill in the blank.‎